سلام خدا بر شهیدان
جمعه این هفته رفته بودیم بهشت . به معنای واقع بهشت .
بعد از جلسات هفتگی محفل انصارالمهدی (عج) ... بعد از نشریه و ... آخر روز موعود فرا رسید و در باز شد . بهشت شهدا ... هویزه . شلمچه ...
پایگاه بسیج شهید مطهری در راستای برنامه "محله اسلامی ما " از مدتها پیش برنامه ی "اردوی راهیان نور محله اسلامی ما " رو تدارک دید . که البته با استقبال بسیار خوب اهالی عزیز محله یوسفی و پاداد مواجه شد .
در آخر 4 اتوبوس تدارک دیده شد که 3تا از اتوبوسها خانمها بودند و یکی آقایان . البته پکیجهای فرهنگی هم که تدارک دیده شده بود برای هر اتوبوس متفاوت بود و برای آقایان متناسب با خودشان و برای خانمها هم متناسب با خودشان تدبیر شده بود .
در ابتدای برنامه جانباز سرافراز آقای صباغان با تلاوت دلنشین آیاتی از کلام الله مجید برنامه رو آغاز و بعد از اون حجت الاسلام والمسلمین حیدر آزاد مسئول پایگاه بسیج شهید مطهری (ره) به بیان نکاتی اشاره داشتند و سپس خیل حضار و مشتاقان راه شهدا سوار در اتوبوسها شدند .
بعد از رسیدن به یادمان شهدای هویزه در ابتدا بهره بردیم از سخنان و روایتگری یادگار روزهای جهاد و دفاع آقای هفتلنگی و بعد از اون برنامه قرائت زیارت شهدا توسط برادر سید مهدی جزایری .
در ادامه برنامه و زیارت قبور شهدا در یادمان شهدای هویزه ، یادمان رو به مقصد شلمچه ترک کردیم .
بعد از ورود به یادمان شهدای شلمچه با خواندن همخوانی و بصورت دسته جمعی وارد حسینیه یادمان شدیم و پس از اقامه نماز و صرف نهار و زیارت شهدای گمنام شلمچه ، آماده برای برگزاری برنامه شدیم .
چه برنامه دلنشینی بود .
در ابتدا برادر عزیزمون کاکاوند با قرائت اشعار همخوانی مارو آماده و پس از اون با استفاده از سخنان جانسوز و روایتگری حجت الاسلام والمسلمین رویوران جلا گرفتیم .
یاد شهدای شلمچه ...
یاد اونهمه رشادت و حماسه و ایثار ...
یاد عاشقانی مثل شهید غلامرضا بازاری که در همین مکان مقدس برای امام خود سر دادند ...
و یاد چادر خاکی حضرت زهرا سلام الله علیها ...
و بعد هم بهره بردیم از مناجات با امام زمان و روضه خوانی و مناجات خوانی بردار منصوری .
در پایان هم یادمان شلمچه رو به مقصد اهواز ترک گفتیم و خدا می دونه که برای من چقدر سخت بود اون وداع . و تنها چیزی که آرومم کرد این بود : سردر یادمان شهدای شلمچه در برگشت نوشته بود :

و اما... شهدا را به یاد بسپاریم  /  نه به خاکو البته باید تشکر ویژه ای داشته باشیم از همه کسانی که مارو یاری کردند برای این اردو ( چه در تدارکات و چه در برگزاری برنامه های قبل اردو ) و همچنین در برنامه اردو ، خصوصا راویان عزیزمون آقای هفتلنگی و آقای محمد تقی نوری .

طبقه بندی : شهدای مسجد
توسط : (مدیریت سایت) در 10:28 ق.ظ نظرات